... کو خورنده ی لقمه های راز شد

امروز که در مسجد دعای روز سوم را شنیدم، چیزی در ذهنم معطر شد، و کلمات و مفاهیم یا شاید باید بگویم دریافت هایی در وجودم سیلان گرفت.«اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی فِیهِ الذِّهْنَ وَ التنْبِیهَ وَ بَاعِدْنِی فِیهِ مِنَ السَّفَاهَةِ وَ التمْوِیهِ‌ وَ اجْعَلْ لِی نَصِیباً مِنْ کُلِّ خَیْرٍ تُنْزِلُ فِیهِ بِجُودِکَ یَا أَجْوَدَ الْأَجْوَدِین» ازفراز ال این دعا که بگذرم و به واجعل لی نصیبا من کل خیر تنزل فیه برسم، تصورش را بکنید مثلا قرار است که امروز به کسی حکمت بدهند یا صبر یا جمال یا ... و بعد به ما هم از این ها بدهند؛ نکته ی ماجرا این است که از همه اش بدهند.
 حالا ماجرا را از زاویه ی دیگری ببینیم. مثلا فکرش را بکنید یک خیری به ما برسد که ما اصلا تا به حال نمی دانستیم که خیر است یا حتی تصور می کردیم خنثی است یا در عجیب ترین وجه، فکر می کردیم که اصلا خودِ شر باشد. راستی اصلا دعا می خواهد بگوید از هر خیری مرا نصیب کن.یعنی هم صبر و هم یقین و هم ایمان و هم ... . گیج شدم. نمی فهمم اصلا دعا چه می خواهد. واقعا ما در این دعا از خدا چه می خواهیم یا اگر بخواهم دقیق تر بگویم، از خدا چه نمی خواهیم؟ در واقع سوال من این است: اصلا خیر چیست؟

/ 9 نظر / 35 بازدید
حنانه

سلام کاش این دعاها مستجاب بشوند بعضی وقتها آنقدر وسیعند که انگار از ذهنم دور است استجابتشان. یعنی در خودم نمی بینم...

حنانه

در او می بینم ولی او هم به ظرفیت من نگاه میکند... چقدر باران می خواهم...

حنانه

خیلی التماس دعا

زهرا

"...ولم یزل و لا یزال ملک کریم یاتیک انا بعمل قبیح و لا یمنعک ذلک من ان تحوطنا بنعمک و تتفضل علینا بآلائک،فسبحانک ما احلمک..." "...چاره من دعاست،میخوانم..."

سحر احمدی

بسم رب سلام علیکم طاعات قبول حق انشاالله اموختن علم در این شب ها افضل اعمال است. با 2پست از خلاصه سخنان آیت الله العظمی جاودان در شب 19 رمضان به روزرسانی شده ام . سخنان ایشان مثل همیشه راحت و روان و پراز مفهوماست و در مورد امامت و توبه است. بسیار خوشحال میشم که مطالعه کنید و اگر مایل به تبادل لینک بودید اطلاع دهید. یاعلی مدد. التماس دعا[لبخند] انشاالله که منو بشناسین.

ثمین

سلام خانوم قبول باشه قلمتون عالیه.... ب حق صاحب اسمتون ...همیشه سلامت باشین[لبخند]

سحر احمدی

بسم رب سلام بله.[گل][لبخند] پیام قبلیم رو تایپ کرده بودم و برای چند نفر گذاشته بودم و یادم رفت تبادل لینک رو پاک کنم. این رو میگم چون یکی از دوستان گفت که کار بدی کردم . معذرت[گریه] البته که من هنوز معتقدم که کار بدی نبوده چون من شما رو مثل خواهر بزرگتر نداشتم میدونم و دوستون دارم و فکر نمیکنم شما هم ناراحت شده باشید. التماس دعا. یاعلی مدد[قلب][گل]

ثمین

محتاج دعا خواهش وظیفه بود[گل]